Začni

6 rôznych a podobných príbehov zároveň.
Spoznaj ich!
Snoubordistka,
architekt, podnikateľka,
dizajnér, bankárka
a riaditeľ.

V najlepšom sa nekončí. Títo všetci začali, keď prijali nové výzvy.
Inšpiruj sa ich príbehmi a začni pracovať tam, kde inovácie menia svet
a kde bankové služby prinášajú radosť.

Baša Števulová

Snoubordistka aj podnikateľka matka.

„Ja som začala, keď sa mi skončilo snoubordové nebíčko.“

Presadiť sa v snoubordingu v krajine, ktorá nemá kvalitné tréningové zázemie, nebolo jednoduché. Bašu si však vybrali do profesionálneho tímu Roxy Europe a zo srdcovky sa stala jazda za úspechmi. Dráha profi športovca však má svoju dĺžku a úskalia, prišiel deň, keď sa zmluva skončila.

Baša začala znova, tentokrát už ako čerstvá mama, v podnikaní. Vytvorila obľúbenú detskú značku Diobo, inšpirovanú novou životnou etapou a synom Tobiášom. Detské čiapky navrhuje s elánom jej vlastným, pre malých škriatkov a ich kamoškov.

„Verím, že moje pracovné záležitosti budú pohodovo fungovať a zbierka rodinných dobrodružstiev narastať.“  

Baša Števulová Baša Števulová
Juraj Benetin Juraj Benetin

Juraj Benetin

Architekt aj spevák

„Ja som začal, keď som si myslel, že som skončil.”

Jeden z najtalentovanejších slovenských architektov mal odmalička hudobné úlety. Mať populárnu kapelu v dvadsiatich, je super. Mať ju v tridsiatke môže byť na oštaru — ani manželka sa nemusí z pozornosti davov tešiť tak, ako keď bola ešte len frajerka.

Juraj začal, keď si myslel, že ako muzikant skončil. Ustál výzvy a s kapelou vydal debutový album. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Druhá doska získala ocenenie za najlepší album, najlepší singel a najlepšiu koncertnú kapelu.

Spevák Korben Dallas hovorí: „To najlepšie plynie zo spolupráce. Všimol som si, že v určitom bode musí vždy jedna individualita vystreliť a posunúť veci výrazne dopredu.“

Michal Liday

Riaditeľ banky, predtým vysokoškolský pedagóg

„Ja som začal, keď som dopísal vysokoškolské skriptá.”

Michal začal ako vysokoškolský pedagóg. Učil na ekonomickej univerzite v Bratislave, napísal skriptá a vydal knihu, ktorá získala odborné ocenenie. Akademická práca ho bavila, jeho kariéra bola úspešne rozbehnutá.

Rozhodol sa však začať znova. Nastúpil na post riaditeľa pobočky Tatra banky, o ktorom sa dozvedel cez inzerát. Pokračoval prijímaním nových výziev: založil a vybudoval odbor Private Banking, stal sa členom predstavenstva a šéfoval retail segmentu. Michal napokon zobral tú najkomplexnejšiu výzvu — post generálneho riaditeľa Tatra banky.

Ako sám hovorí: „Som hrdý na to, že pracujem v banke, ktorá technologickými inováciami posúva hranice bankovníctva a zviditeľňuje Slovensko vo svete“.

Michal Liday Michal Liday
Lucia Šicková Lucia Šicková

Lucia Šicková

Podnikateľka aj inovátorka vzdelávania

„Ja som začala, keď ma materstvo posunulo ďalej.”

Málokto na Slovensku si môže povedať, že začal z nuly a vybudoval svetovo úspešný brand. Pixel Federation, ktorú Lucia založila spolu s manželom, je v súčasnosti jedno z najlepších herných a vývojárskych štúdií v Európe.

Lucia začala znova, keď sa stala mamou troch detí. Inšpirovaná novou životnou etapou rozbehla pozoruhodné vzdelávacie programy Edufactory a Butterfly Effect, ktoré dávajú šancu začať všetkým mladým ľuďom.

Kde nachádza nové podnety? „Vášeň pre inovácie, vzdelávanie, hry, rozvoj a rodinu je pre mňa neustálou inšpiráciou, ktorú aplikujem do zmysluplných projektov.“

Jakub Ptačin

Dizajnér aj aktivista

„Ja som začal, keď som prestal myslieť len na seba.“

Úspešný dizajnér a marketér má v portfóliu pestrú škálu slovenských aj svetových klientov. Čo ho charakterizuje najvýstižnejšie? Nedokáže prestať iniciovať nové projekty.

Jakub neustále začína — novými nápadmi, ktoré realizuje. Štvrtinu času venuje neziskovým aktivitám. Rozbehol sieť upcycled oblečenia Nosene, ktorá pomáha týraným ženám. Stál pri zrode Slovensko.Digital a v rámci občianskeho združenia Na Orave dobre invenčne podporuje svoj domovský región.

„Často podceňujeme malé veci a nápady a preceňujeme tie veľké. Ono sa to ale celé skladá z tých každodenných malých aktivít a rozhodnutí.“

Jakub Ptačin Jakub Ptačin
Daniela Vantuchová Daniela Vantuchová

Daniela Vantuchová

Bankárka, predtým dobrovoľníčka

„Ja som začala, keď som sa vrátila z misie na konci sveta.”

Po skončení školy sa zúčastnila na humanitárnej misii v krajine, o ktorej skoro nikto nepočul, a len málo ľudí o nej čítalo. Daniela počúvla hlas srdca, ktoré chcelo pomáhať a urobiť život znevýhodnených detí trochu krajším. Cesta do Nikaraguy viedla cez nórsku organizáciu, ktorej práca v nej vzbudila nadšenie.

Keď sa jej poslanie naplnilo, vrátila sa na Slovensko a začala novú profesionálnu cestu. Bankový sektor sa pre ňu stal rozhodujúcim. Daniela sa nebála nových výziev, prepracovala sa až na pozíciu vedúcej oddelenia podpory predaja Raiffeisen bank Slovensko.

„Meniť svet k lepšiemu sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je vytvárať hodnoty a poskytovať služby, ktoré prinášajú radosť.“

V najlepšom treba začať!
Máme miesto aj pre teba:

Pracovné pozície