Dve značky

Vieš, čo má Tatra banka Group
spoločné s automobilovým
priemyslom?

Asi správne tušíš, že ako najsilnejšia korporátna banka s mnohými automobilovými firmami obchoduje.

Ale čo ešte?

V automobilovom priemysle je bežné aj to, že jedna firma vyrába niekoľko áut s viacerými značkami pre rozličné skupiny klientov. Všetky však aj tak patria do jednej firmy, resp. skupiny.

Dobrým príkladom je koncern Volkswagen, pod ktorý spadajú Škoda, Audi a Volkswagen, ale aj Porsche a Seat. Odborne sa tomu hovorí multibrand.

Rovnako má aj banková skupina Tatra banky na Slovensku dve hlavné značky – Tatra banku a Raiffeisen banku.

tb-pobocka

Tatra banka je univerzálna banka

Tatra banka má po celom Slovensku takmer 4 000 zamestnancov a viac ako 200 obchodných miest, ako aj veľké call centrum, rôzne dcérske spoločnosti a centrálu.

Nájdeš v nej IT-čkárov, obchodníkov, marketérov, právnikov a analytikov – skrátka rôznych ľudí, ktorí sa venujú rôznorodej práci vo všetkých možných odboroch.

Spolu obsluhujú všetky klientske segmenty, ktoré ti napadnú. Rôzni ľudia majú rôzny životný štýl, a teda aj rôzne bankové potreby. Niektorí milujú technológie a inovácie, iní osobný kontakt v pobočke a od banky nechcú nič zložité.

Tatra banka sa však stará rovnako tak o živnostníkov, malé, stredné aj najväčšie firmy, ako aj o národné či medzinárodné inštitúcie.

Multibrand v Tatra banke má svoj príbeh

Ten príbeh je vlastne celkom jednoduchý. Tatra banka vznikla ako prvá súkromná banka na Slovensku a teraz je súčasťou najsilnejšej rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International Group.

Uspokojili sme sa? Nie. Naopak, v roku 2011 sme prijali výzvu a rozhodli sme sa stať ešte silnejšou bankou v segmente mass retail. Klient, ktorého sme sa rozhodli osloviť, však od banky neočakáva inovácie ani technologické novinky. Aspoň nie primárne: očakáva prehľadné a jednoduché produkty s jasnými podmienkami.

Spoznaj príbeh multibrandu
z pohľadu ľudí, ktorí ho vytvorili

To všetko znamená, že v Tatra banka Group máš veľkú výhodu: môžeš si vybrať nielen druh práce, ale aj to, akých klientov chceš obsluhovať.

Tatra banka a Raiffeisen banka majú podľa prieskumov najspokojnejších klientov na celom slovenskom bankovom trhu.

Ktorá značka v rámci skupiny je teda tvoja srdcovka?

Výnimočným miestom na prácu však nie sme len vďaka dvom bankovým značkám.

Pozrieť pracovné benefity