Be Fit

Sme vo forme s konceptom zdravia Be Fit

V Tatra banke veríme, že len zdraví zamestnanci vedia udržať zdravú firmu. Preto sme sa rozhodli vytvoriť dlhodobý koncept Be Fit s cieľom pravidelne a komplexne podporovať a inšpirovať našich ľudí, ako sa o seba starať po fyzickej aj duševnej stránke. Be Fit je súčasťou širšieho programu, ktorý je zameraný na celkový sebarozvoj a podporuje osobný aj profesijný rast.

Naše prvé Be Fit kroky

Dni Zdravia v spolupráci s naším partnerom MultiSport. Dokopy sme zdravých dní mali zatiaľ 5, a to v rôznych kútoch Slovenska – v Bratislave, Nitre a Prešove. Záujem našich kolegov o tieto aktivity je naozaj vysoký, čo svedčí o tom, že zdravie je pre nás dôležité a má svoje miesto aj v práci. Skoro 300 našich kolegov sa zúčastnilo workshopov na zdravé témy. Ktoré to boli?

  • Zdravé sedenie na stoličke – čo najčastejšie si kontrolujme vystretý chrbát, naozaj sa nám za to odvďačí. Je to viac ako polhodina cvičenia denne.
  • Pitný režim – viete, koľko percent vody nám chýba v organizme, keď začíname pociťovať smäd? Nezabúdajme ju pravidelne dopĺňať.
  • Prispôsobenie stravy sedavému zamestnaniu – zaujímavá prednáška vedená odborníčkou so SAV.
  • Ako odbúrať stres dýchaním – napríklad sústredené hlboké nádychy aj výdychy môžu poskytnúť okamžitú pomoc pri strese. Naši kolegovia si v rámci workshopu vyskúšali aj nácvik dýchania podľa metódy Wima Hofa, ktorú si kedykoľvek môžete vyskúšať aj sami.
  • Od stresu k zdravej rovnováhe – zaradiť si do denného harmonogramu starostlivosť o seba je rovnako dôležité ako zaradenie úloh a povinností.

Čo bolo popri workshopoch žiadanou súčasťou Dní zdravia? Dozviete sa v ďalšom článku 😊.